Skip to content

o książce Krew i stal

Kraina Martwej Ziemi – Tom 1

„Krew i stal”

front_krew_i_stal_M

Debiutancka powieść – rok wydania: 2016

Opis: Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

12248820_10153919234659347_1673919505_n

grzedowiczJarosław Grzędowicz

„Klasyczna fantasy droga, misja, tajemnica, magia plus słowiańska demonologia. Myślę, że o Łukawskim jeszcze nie raz usłyszymy.”

 

cetnarowskiMichał Cetnarowski, „Nowa Fantastyka”

„Powieść Łukawskiego odwołuje się do szerokiej tradycji high fantasy, ale autor zgrabnie przepuścił ją przez filtry realizmu i zdrowego rozsądku. Niezła fantastyczna awantura w głównym nurcie przygodowego fantasy.”

 

tymoteuszTymoteusz Wronka, Katedra.nast.pl

„Jacek Łukawski serwuje pełną akcji wyprawę w nieznane, podczas której niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Trzyma w napięciu od pierwszej strony.”

 

Poniżej zaskakująca niespodzianka od Wioski Fantasy, która postanowiła odtworzyć jedną z ilustracji.

wfant

 

 • Autor:
  Jacek Łukawski
 • Data wydania:
  17 lutego 2016
 • Cena okładkowa:
  34,90 zł
 • Format:
  135 x 210 mm
 • Liczba stron:
  ok. 384
 • ISBN:
  978-83-7924-584-0
Published inKrew i stal